فواید برس و شانه چوبی

فواید برس و شانه چوبی

فواید برس و شانه چوبی

آیا استفاده از شانه چوبی برای مو مفید است؟

جواب این سوال به طور قطع یک بله محکم است. شانه چوبی فواید فوق العاده ای برای مو و پوست سر دارد که شما نیز با مطالعه آنها در این مقاله، به خواص بی نظیر آن پی خواهید برد و از این همه فواید بی شمار شگفت زده خواهید شد.
قبل از بررسی فواید برس و شانه چوبی اجازه دهید از مضرات شانه هایی با جنس پلاستیکی و فلزی که بسیار شایع و مورد استفاده قرار می گیرند، صحبت کنیم تا بدانید با مصرف این لوازم چه آسیبی را متوجه موهای خود می کنید. بی شک پس از مطالعه ی مضرات و آسیب های شانه های پلاستیکی و فلزی دیگر از آنها استفاده نخواهید کرد و برای همیشه آن را کنار خواهید گذاشت.

 

 

بهترین شانه مو

شانه کشیدن موها بخش مهمی از مراقبت مو را شامل می شود که تاثیرات مثبت و منفی زیادی برای مو به دنبال دارد. شما می توانید با شانه کشیدن موهایتان را تقویت کنید و یا بلعکس آنها را در معرض آسیب ها قرار دهید. تمام این موارد به شما و انتخاب شما و نحوه برخورد شما با موهایتان برمی گردد.
اما قبل از هر چیز جنس شانه اهمیت دارد تا علاوه بر اینکه باعث آسیب به تارهای مو نشود بلکه فوایدی به دنبال داشته باشد.
شانه و برس های از جنس پلاستیک و فلز باعث ایجاد الکتریستیه ساکن بر روی موها می شوند. این جنس شانه ها پس از برخورد با موها دارای بار الکتریکی مثبت و موها حامل بار الکتریکی منفی خواهند شد و این دو قطب مخالف به سمت یکدیگر جذب می شوند و این شروعی برای به پرواز درآمدن موهای شماست.
به وجود آمدن الکتریسیته ساکن بر روی مو باعث خشک و شکننده شدن تارهای مو می شوند و این شکنندگی موهای شما را در برابر آسیب های زیادی به خصوص موخوره قرار می دهد. در واقع می توان گفت الکتریسیته ساکن بدترین دشمن مو است.
علاوه بر اینها شانه های پلاستیکی برای محیط زیست یک عامل بد و مخرب محسوب می شود که غیر قابل تجدید است.
در مقابل این شانه های مضر، شانه هایی از جنس چوب وجود دارد که بدون ایجاد حالت الکتریسیته بر روی مو، آنها را از بسیاری آسیب ها حفظ می کند در ادامه از فواید بیشتر این شانه بیشتر صحبت خواهیم کرد. اما قبل از آن اجازه دهید چند مورد از آداب و اصول صحیح شانه کشیدن مو نام ببریم.

 

اصول صحیح شانه کشیدن مو

 

اصول صحیح شانه کشیدن مو

شانه کشیدن موها آداب و اصولی دارد. و شانه کشیدن صحیح مو، موهایی ابریشمی و سالم به ارمغان می آورد.
این آداب شامل:

– شانه کشیدن موها را با حوصله و دقت کافی انجام دهید و با موها خشن و شتاب زده برخورد نکنید.
– موهای بلند و پرپشت را به دو دسته تقسیم کنید و هر دسته را جداگانه شانه بکشید.
– در هنگام شانه کشیدن موهای بلند ابتدا نوک موها را شانه بکشید تا گره ها باز شوند سپس قدم به قدم به سمت ریشه بیاید و از بالا به پایین شانه بکشید.
– موهای خیس را در حمام و یا بعد از حمام شانه نکشید.
– در هنگام شانه کشیدن از اسپری های گره باز کن و یا چند قطره از روغن های آبرسان مو استفاده کنید.

 

فواید شانه چوبی

 

۱۵ مزیت شگفت انگیز شانه چوبی

۱۵ مورد از فواید برس و شانه چوبی برای موهای شما شامل:

۱٫ ملایم بر روی مو

موهای شما بخشی از وجود شماست. آنها به مراقب و عشق نیاز دارند وگرنه هلاک می شود. شانه چوبی بر روی مو بسیار آرام و نرم است و موهایتان را نمی شکند، آنها را نمی کشد و رفتاری با ملایمت با موهایتان دارد و احتمال شکستگی و وز شدن مو را به حداقل می رساند.

 

۲٫ تغذیه بهتر مو

شانه کردن مو با شانه چوبی باعث تغذیه بهتر موها می شوند. برایتان سوال است که چطور ممکن است؟ شانه چوبی روغن طبیعی مو را به صورت یکسان و یکدست در سراسر مو توزیع می کند و اینکار به تغذیه بهتر ساقه ی مو کمک شایانی می کند.

 

۳٫ تقویت گردش خون

اگر پوست سر نادیده گرفته شود، داشتن موهای سالم و ابریشمی محال ممکن است. شانه های چوبی با دندانه های مناسب و نوک دندانه های ملایم باعث ماساژ پوست سر و گردش بهتر خون در سر می شود که این امر منجر به افزایش خونرسانی به مو، کاهش ریزش و رویش بیشتر موها خواهد شد.

 

۴٫ از خراشیدن پوست سر جلوگیری می کند

شانه چوبی با دندانه های گرد و نرم خود از خراشیدن پوست سر جلوگیری می کند. شانه و برس از جنس پلاستیک و فلز با دندانه های تیز و خشن باعث ایجاد خراش روی پوست سر شده و احتمال بروز ریزش و شوره سر را تشدید می کند.

 

۵٫ افزایش رشد مو

شانه چوبی باعث تقویت و تحریک غدد و فولیکول های زیر پوست سر شده و با خونرسانی به فولیکول مو باعث افزایش رشد مو و ضخیم تر شدن تارهای مو می شود.

 

۶٫ از ریزش و شکستگی مو جلوگیری می کند

شانه فلزی و پلاستیکی باعث افزایش الکتریسیته ساکن مو و به دنبال آن خشکی و شکنندگی مو می شوند. این خشکی مو باعث افزایش ریزش و شکستگی تارهای مو می شوند. همچنین این شانه ها باعث کشیدگی مو و شکستن آنها می شوند اما شانه چوبی به آرامی بر روی مو سر می خورد و باعث شکستگی و وز شدن مو نخواهد شد.

 

۷٫ مانع از خشکی مو

پوست سر برای نرمی و لطافت و ترمیم مو شروع به ترشح روغن طبیعی به نام سبوم می کند. با استفاده از شانه چوبی این روغن مفید به صورت یکسان به تمام پوست سر و ساقه ی مو پخش می شود در نتیجه از خشکی مو جلوگیری به عمل می آورد.

 

۸٫ مانع از بروز الکتریسیته ساکن

می توان گفت الکتریسیته ساکن بدترین دشمن مو است و آسیب های فراوانی را به دنبال خود می کشاند.

شانه های پلاستیکی و فلزی منبع اصلی تولید الکتریسیته بر روی موها هستند. این در حالی است که شانه های چوبی علاوه بر اینکه الکتریسیته را تولید نمی کند بلکه باعث از بین رفتن آن هم خواهند شد و این یکی از برترین مزیت هایی است که شانه چوبی در برابر شانه پلاستیکی دارد.

 

۹٫ کاهش شوره سر

استفاده از شانه و برس فلزی و پلاستیکی احتمال آسیب به پوست سر را تشدید می کند. خراش و آسیب در ناحیه پوست سر باعث بروز شوره خواهد شد و شوره در کنار اینکه به تنهایی بسیار آزاردهنده و مشکل ساز است باعث ریزش مو نیز خواهد شد.

دندانه های ملایم شانه چوبی هیچ آسیبی متوجه پوست سر نمی کند و از بروز شوره جلوگیری می کند.

 

۱۰٫ افزایش درخشندگی مو

حتما برایتان سوال شده که شانه چوبی چگونه باعث افزایش درخشندگی موها می شوند. اما پاسخ این سوال ساده است.

همانطور که پیش از این گفتیم این جنس شانه باعث توزیع مناسب سبوم بر روی موها می شوند. سبوم که نقش ترمیم و حفاظت و حفظ رطوبت موها را برعهده دارد، باعث سلامت و درخشندگی موها می شود.

 

۱۱٫ ذرات را از بین می برد

موها در طول روز ذرات و گرد و غبارهایی را لا به لای خود نگه می دارند. شانه کشیدن مو در کنار اینکه موها را مرتب می کند باعث خارج سازی این ذرات می شود. برس چوبی به راحتی این ذرات را خارج می سازد اما شانه های فلزی و پلاستیکی به دلیل برخورداری از الکتریسیته ساکن باعث جذب این ذرات می شود و آنها را از ناحیه ای از مو به ناحیه ی دیگر منتقل می سازند.

 

۱۲٫ کاهش آلرژی پوست سر

افرادی هستند که پوست سر حساس و آلرژیک دارند و استفاده از شانه پلاستیکی و فلزی باعث تشدید این حساسیت می شود. اما شانه چوبی نشات گرفته از طبیعت است و بروز حساسیت و اختلالات پوستی به دنبال ندارد.

 

۱۳٫ ماساژ پوست سر

از دیگر فواید برس و شانه چوبی ماساژ پوست سر است. شانه کردن مو با شانه چوبی باعث می شود ماساژ ملایمی در ناحیه پوست سر صورت گیرد. این ماساژ باعث آسودگی نورون های عصبی و آرامش ذهن می شود. شانه های پلاستیکی و فلزی با دندانه های خشن و تیز در این میان حرفی برای گفتن ندارند.

 

۱۴٫ دوام و طول عمر بالا

شانه های چوبی بسیار محکم و بادوام اند و طول عمر بالایی دارند از این رو نیاز نیست بارها و بارها برای این جنس از شانه و برس هزینه کنید.

 

۱۵٫ مناسب برای انواع مو

مهم نیست جنس موهای شما چیست. با هر نوع جنس مویی می توانید از شانه چوبی استفاده کنید. شانه های چوبی همانند مادرانی هستند که با جان و دل از موهایتان مراقبت می کنند.

 

 

منتشر شده در وب سایت رسمی کلینیک کاشت مو

این پست چقدر کارآمد بود؟

بر روی ستاره ها جهت امتیاز دهی کلیک نمایید

میانگین امتیاز دهی: ۴٫۱ / ۵٫ تعداد رأی ها: ۱۳

امتیازی ثبت نشده. اولین نفری باشید که امتیاز می دهید

admin1
بدون نظر

ارسال یک نظر

نظر
نام:
ایمیل
وب سایت