کاشت ریش و سبیل | سوالات متداول آن

کاشت ریش و سبیل

کاشت ریش و سبیل | سوالات متداول آن

 

ریش یک ترند جذاب در آقایان است که چهره ای بالغ و جذاب پدید می آورد و وجود مشکلاتی از قبیل: طاسی و کم پشتی ریش و سبیل از آن دسته اتفاقات ناراحت کننده ای است که می تواند ظاهر خوش تیپ ترین افراد را هم تحت تاثیر قرار دهد و ظاهری شلخته و نامرتب پدید آورد. داشتن ته ریش یکی از تیپ های مورد علاقه ی آقایان جوان است که عدم تراکم مناسب و یا فضای خالی میان ریش ها می تواند این استایل را تحت تاثیر قرار دهد. این اتفاق حتی اعتماد به نفس فرد را تضعیف می کند و عدم اعتماد به نفس کافی می تواند شخص را از موفقیت های اجتماعی و شغلی باز بدارد.

پیشرفت علم همیشه به کمک بشر آمده و کار انسانها را ساده تر کرده است. یکی از خدمات علم که در اختیار انسانها قرار گرفته است عمل پیوند موی طبیعی است. این عمل هرگونه کم پشتی و طاسی را برطرف می کند. علم کاشت مو به قدری پیشرفت و گسترش پیدا کرده است که مشکل کم پشتی در ناحیه ی ریش و سبیل را حل کرده و میتوان با پیوند موهای واقعی این مشکل را همانند طاسی و کم پشتی موی سر و حتی ابرو، حل کرد.

 

علل ریزش ریش و سبیل

 1. کمبود هورمون مردانه (آندروژن) قبل از سن بلوغ
 2. علل مادرزادی و ارث بری و پیروی از الگو ژنتیکی که باعث عدم رشد ریش می شود
 3. سوانح فیزیکی، آسیب دیدگی در اثر ضربه، جراحی و رد بخیه، جای زخم و اسکار

دلایل مختلفی عامل این مشکل است. ریزش ارثی، کم پشتی و طاسی ارثی و الگوی ژنتیکی، ریزش سکه ای و یا حتی به وجود آمدن زخم و اسکار که مانع از رشد مو در آن ناحیه خواهد شد. اسکارهایی که مانع از رشد مو هستند بسیار شایع اند و حتی در ابرو نیز بسیار دیده شده به طوری باعث شکستگی ابرو خواهد شد. در چنین شرایطی درمان های موضعی پاسخگو نخواهد بود و مشکل برطرف نخواهد شد.

 

کاشت ریش و سبیل

تصوری که میان عموم مردم رایج است این است که عمل زیبایی پیوند مو، تنها برای موی سر امکان پذیر است. حتی برخی از امکان کاشت ابرو بی خبرند چه برسد به کاشت ریش و سبیل. از این رو در این مقاله اطلاعات کامل و جامعی از این عمل و مراحل این فرآیند منتشر کرده ایم تا در صورت اقدام به انجام این عمل با اطلاعات و دانش کافی برای اینکار اقدام فرمایید.

 

بانک مو

برای کاشت مو نیاز به فولیکول های اهدایی است تا در محل کاشت انتقال یابند. اما این اهدا خارج از موهای بیمار صورت نمی گیرد. یعنی به شخص دیگری جهت اهدا نیاز نداریم بلکه از موهای نواحی دیگر بدن بیمار استفاده می شود. البته بدون آسیب رساندن به ناحیه ی اهدا کننده که آن را بانک مو می نامیم.

بانک مو می تواند نواحی مختلفی از بدن بیمار باشد که بستگی به محل کاشت و میزان ضخامت مو در ناحیه ی بانک مو دارد. بانک مو می تواند پشت سر بیمار، پشت گوش، ناحیه ی سینه و… باشد که انتخاب ناحیه ی مناسب جهت اهدای مو در تخصص پزشک است.

مراحل کاشت ریش و سبیل

مراحل کاشت ریش و سبیل

 

آماده سازی ناحیه بانک مو

پس از تعیین ناحیه ی بانک مو و طی کردن آزمایشات لازم؛ آن ناحیه تراشیده می شود و به منظور عدم احساس درد از بی حسی موضعی استفاده می شود.

 

استخراج فولیکول

پس از تاثیر گذاری بی حسی به مرحله یاستخراج موهایی که نیاز به انتقال داریم؛ می رسیم. برای اینکار پانچ های پیشرفته با ضخامت خیلی کم، گرافت ها خارج می شوند. هر گرافت قابلیت این را دارد که تعداد ۱ الی ۴ شاخه داشته باشد. هر شاخه می تواند به تنهایی یک فولیکول محسوب میشود. بنابراین هر چه گرافت شاخه های بیشتری داشته باشد؛ بهتر است.

 

جایگذاری مو

برای جایگذاری فولیکول ها محدوده کاشت از قبل مشخص می گردد. نواحی برش با توجه به الگوی از پیش تعیین شده، زوایا، میزان تراکم، نشانه گذاری می شود. سپس با استفاده از پانچ در آن نواحی برش های کوچکی (در حد ضخامت تار مو) به وجود می آید و سپس فولیکول ها در محل موردنظر جایگذاری می شود.

 

پانسمان

پس از اتمام کار در مرحله ی استخراج مو به وسیله ی یک باند ضدعفونی کننده، پانسمان می شود که در روز بعد قابل برداشت و تعویض است. ناحیه ی کاشته شده نیز همچنین به وسیله ی باند، پانسمان شده تا در مدت کوتاهی زخم های به وجود آمده؛ ترمیم شوند.

در طول دوره ی نقاهت پزشک اطلاعات لازم جهت نگه داری، نحوه شستشو و محصولات موردنیاز جهت شستشو را در اختیار بیمار قرار می دهد. همچنین در زمان های مقرر شده توسط پزشک وضعیت پیشرفت عمل پیوند بررسی می گردد.

 

مزایای کاشت ریش و سبیل

 • ظاهری طبیعی و غیرقابل تشخیص و موهایی صددرصد طبیعی
 • قابلیت اصلاح با تیغ، ژیلت و ماشن های ریش تراش و یا بلند کردن ریش
 • پوشاندن ایرادات پوستی از قبیل: جای زخم و رد بخیه در صورت
 • یک عمل ساده بدون نیاز به بیهوشی و استفاده از بی حسی موضعی، بدون هیچ گونه عوارض خطرناک و انجام عمل به صورت سرپایی

 

معایب

 • پس از کاشت عوارضی از قبیل خونریزی، تورم، اسکار و جای ماندن رد بخیه که این عوارض در صورت مراقبت نادرست و عدم پیروی از توصیه های پزشک پدید می آید. لازم به ذکر است مراجعه به مراکز غیر معتبر و پزشک غیر متخصص و بکارگیری از متدهای غیراستاندارد می تواند عامل بروز این عوارض شود.
 • آسیب به فولیکول مو در ناحیه ی بانک که ناشی از استخراج نادرست توسط افراد غیرحرفه ای و غیر متخصص است.
 • زمان طولانی فرآیند کاشت

 

سوالات متداول کاشت ریش و سبیل

سوالات متداول کاشت ریش و سبیل

– آیا کاشت ریش درد دارد؟

بله! اما نه در حدی که غیرقابل تحمل باشد. درد کم و قابل تحملی دارد که البته پزشکان متخصص ما جهت عدم احساس همین درد کم و کوچکترین دردی از بی حسی موضعی در هر دو ناحیه ی بانک مو و محل کاشت استفاده می کنند.

 

– تا چند وقت پس از کاشت، نتیجه مشخص خواهد شد؟

به طور کل عمل کاشت در هر ناحیه ای مراحل زیر را طی می کند.

 1. کاشت    ۲٫ دوران نقاهت    ۳٫ فاز ریزش موهای کاشته شده    ۴٫ رویش مجدد

تمامی این مراحل برای عمل کاشت ریش و سبیل نیز وجود دارد اما در این عمل سرعت طی شدن مراحل فوق بیشتر است و پس از ۲ ماه فاز رویش مجدد به اتمام رسیده و می توانید نتیجه  ی کار و میزان تراکم را مشاهده نمایید. پس از اتمام این ۴ مرحله امکان اصلاح کامل ریش وجود دارد.

 

– آیا جای زخم بر روی صورت باقی می ماند؟

خیر. پزشک متخصص توصیه ها و تجویزهایی دارد که با پیروی از آنها هیچ گونه جای زخم و اسکار و ردی از بخیه ها باقی نخواهد ماند. عدم پیروی از این توصیه ها امکان برجای ماندن زخم ها را به دنبال دارد. از این رو با صبر و دقت کافی دوران نقاهت را به پایان برسانید تا هیچ گونه تورم و جای زخمی باقی نماند.

 

– هزینه ی کاشت ریش چقدر است؟

هزینه های کاشت در هر ناحیه متفاوت است و کاملا بستگی به میزان تراکم مورد نیاز دارد. جهت برآورد دقیق هزینه ها می توانید در جلسه ی مشاوره ی رایگان با پزشک شرکت نمایید. این جلسه به صورت اختصاصی است و تمام اطلاعات بیمار به صورت محرمانه باقی می ماند.

 

پانوشت : کاشت مو , کلینیک کاشت مو , پیوند مو , کاشت مو , کلینیک کاشت مو

این پست چقدر کارآمد بود؟

بر روی ستاره ها جهت امتیاز دهی کلیک نمایید

میانگین امتیاز دهی: ۰ / ۵٫ تعداد رأی ها: ۰

امتیازی ثبت نشده. اولین نفری باشید که امتیاز می دهید

admin1
بدون نظر

ارسال یک نظر

نظر
نام:
ایمیل
وب سایت