سوالات متداول کاشت مو

سوالات رایج  کاشت مو

معمولا برای متقاضیان کاشت مو سوالاتی طرح می شود که پزشک و متخصصان پوست و مو موظف به پاسخ دهی به این سوالات هستند.

کلینیک ما در بخش سوالات متداول کاشت مو مجموعه ای از سوالات رایج و متدوالی که برای اکثر بیماران به وجود می آید را گردآوری کرده و به آن پاسخ داده است.

آیا کاشت مو همراه با درد است؟

خیر.آیا کاشت مو درد دارد؟

در طی عمل برداشت فولیکول از بانک مو و انتقال و جایگذاری آن در محل کاشت، بیمار هیچ گونه دردی حس نخواهد کرد و دلیل این امر بی حسی موضعی است که تکنسین ها قبل از شروع عمل منطقه ی بانک مو و محل کاشت را بی حس می کنند.

البته با از بین رفتن تاثیر بی حسی احتمال احساس درد پس از عمل وجود خواهد داشت به همین علت پزشک با تجویز مسکن و آرامبخش از بروز درد جلوگیری می کند. در نتیجه با مصرف داروهای تجویز شده توسط پزشک، هیچگونه دردی احساس نخواهید کرد.

آیا عمل کاشت مو نیاز به کوتاهی و تراشیدن مو دارد؟

آیا عمل کاشت مو نیاز به کوتاهی و تراشیدن مو دارد؟خیر.

برای این عمل نیازی به کوتاهی و تراشیدن کل موها نیست. بلکه فقط منطقه ی کاشت و ناحیه بانک مو نیاز به کمی کوتاهی دارد. برای اینکار نیاز نیست خودتان دست بکار شوید و قبل از مراجعه موها را کوتاه کنید. تکنسین های کلینک در مرحله ی آماده سازی قبل از عمل اینکار را برایتان انجام خواهند داد.

البته لازم به ذکر است که کوتاهی در ناحیه ی بانک مو به نوع متد کاشت بستگی دارد. به طور مثال در متد کاشت FUT نیازی به کوتاهی یا تراشیدن مو نیست. اما در روش FIT موهای قسمت بانک مو می بایست کوتاه شوند تا دسترسی به تارهای مو و خارج ساختن فولیکول راحتتر باشد.

آیا آثار زخم سوزن در محل کاشت باقی می ماند؟

آیا آثار سوزن در محل کاشت باقی می ماند؟خیر.

علم کاشت مو با پیشرفت هرروزخ تکنولوژی همگام بوده و هرروز بیشتر از دیروز پیشرفت داشته و به تکامل رسیده است به نحوه ی که ظرافت بالا در این عمل امکان تشخیص کاشته بودن موها را به راحتی ممکن نکرده است.

استفاده از ابزارک های فوق ظریف برای ایجاد شکاف در محل کاشت جهت جایگذاری فولیکول مو، به هیچ عنوان اثری برجای نخواهد گذاشت و پس از طی کردن دوره ی نقاهت، محل شکاف بسته و کاملا برطرف خواهد شد و هیچ گونه تفاوتی میان موهای کاشته شده با دیگر موهای نخواهد بود.

آیا اسکار یا جای زخم در ناحیه بانک مو باقی می ماند؟

آیا اسکار یا جای زخم در ناحیه بانک مو باقی می ماند؟خیر.

همانطور که پیش از این گفتیم محلی که فولیکول مو از آن برداشته و انتقال داده میشود بانک مو نام دارد. جهت خارج سازی فولیکول ها از این نواحی از ابزارها و تجهیزات حرفه ای و ظریف استفاده می شود. قطر سوراخ های به وجود آمده طی روند استخراج فولیکول، کمی بزرگتر از فولیکول هاست؛ در نتیجه زخم های بزرگ و عمیقی پدید نمی آید و با مراقبت صحیح در دوران نقاهت این زخم ها به سرعت ترمیم و التیام یافته و هیچ گونه جای زخم (اسکار) باقی نمی ماند.

هزینه ی کاشت مو چقدر است؟

هزینه کاشت مو چقدر است؟

 

هزینه های کاشت در هر فرد متفاوت است و این هزینه ها براساس شرایط مختلفی از قبیل میزان طاسی و کم پشتی موی بیمار، روش کاشت، وضعیت بانک مو و تعداد کرافت های مو، تخصص و مهارت پزشک، تجهیزات کلینیک و … می تواند عامل تغیر در هزینه ها باشد.

اما به طور معمول هزینه کاشت مو در ایران مابین ۳ الی ۵ میلیون تومان می باشد. این رقم برای هر فرد متفاوت است و نیاز به مشاوره ی پزشک دارد.

آیا امکان کاشت ابرو نیز وجود دارد؟

آیا امکان کاشت ابرو نیز وجود دارد؟بله.

ریزش و یا کم پشتی ارثی ابروها از جمله مشکلاتی است که نمی توان با آنها کنار آمد. ابرو در چهره نقش مهمی دارد و همخوانی شکل ابرو با فرم صورت یکی از علل مهم در زیبایی چهره ی اشخاص است.

در عمل کاشت ابرو ؛ ناحیه ی ابرو به مراتب حساس تر و ظریف تر از سر است و نیاز به دقت بالاتری است. در کاشت ابرو تخصص پزشک نقش مهمی دارد چرا که دو عامل مهم، انتخاب کرافت های ظریف و هماهنگ با تار ابرو و همچنین خواب صحیح مو در نتیجه ی کار بسیار موثر است.

بهترین روش کاشت مو چیست؟

بهترین روش کاشت مو چیست؟

به طور کلی دو روش استاندارد FIT و FUT وجود دارد که هر یک مزایای خاص خود را دارد. عامل انتخاب هر یک از این روش ها شرایط بیمار است. وضعیت بانک مو، میزان طاسی و موارد دیگر. تشخیص و انتخاب متد مناسب در تخصص پزشک است تا تشخیص دهد که بیمار کاندیدای مناسب کدام روش است.

از این رو جهت تعیین بهترین روش کاشت، نیاز به مشاوره با پزشک متخصص دارید.

آیا ممکن است کاشت به موهای قبلی صدمه بزند؟

بله.

این امکان وجود دارد. در صورتی که تخصص و مهارت پزشک کافی نباشد؛ در زمان سوراخ کردن و برداشت مو به دلیل عدم دقت کافی به ریشه ی موهای اطراف آسیب وارد می گردد. همچنین ایجاد سوراخ در محل کاشت نیاز به دقت، سرعت و مهارت بالا دارد.

انتخاب محل صحیح کاشت، علاوه بر تاثیر در چینش مناسب موها، می بایست به نحوه ی انتخاب گردد تا منجر به آسیب رسیدن به موهای اطراف نشود.

از این رو در انتخاب کلینیک و پزشک متخصص دقت کافی داشته باشید.

ورزش و فعالیت های سنگین تا چند وقت مجاز نیست؟

بعد از عمل کاشت و پیوند مو و پس از طی کردن یک دوره ی دو ماهه ی نقاهت امکان ورزش و فعالیت سنگین مجاز است.

در این دوره ی نقاهت تمام زخم ها درمان شده و هیچ اسکاری باقی نخواهد ماند. همچنین پیاز مو در این دوره کاملا جذب می شود.

آیا ریزش موهای کاشته شده طبیعی است؟

بله.

این روند طبیعی در عمل پیوند مو است. ۱ الی ۲ ماه پس از عمل، موهای کاشته شده شروع به ریزش می کنند. به اصطلاح می گوییم موها به فاز خواب وارد می شوند.

پس از اتمام فاز استراحت تمام موها شروع به رویش می کنند. موهای رشد کرده موهایی طبیعی و واقعی و همیشگی هستند.

آیا موهای کاشته شده امکان کوتاهی یا رنگ کردن دارند؟

بله.

موهای کاشته شده پس از طی کردن دوران نقاهت، پس از گذر از فاز خواب و ریزش و شروع رویش مو، موهایی کاملا طبیعی و واقعی هستند و امکان کوتاهی، اصلاح و رنگ کردن را دارند.

این موضوع در رابطه با کاشت در ناحیه ی ابرو نیز صادق است.

نحوه شستشو مو بعد از عمل چگونه است؟

تا ۱۵ روز پس از عمل پیوند مو طریقه ی شستشو موها متفاوت است و توسط پزشک آموزش داده می شود.

پس از ۱۵ روز بیمار می تواند طبق روال قبل به راحتی زیر دوش رفته اما باید فشار آب ملایم باشد.

بعد از کاشت تا چند وقت رابطه ی جنسی مجاز نیست؟

رابطه ی جنسی در دسته ی فعالیت های سنگین به شمار می رود چرا که منجر به افزایش فشار خون در حین آن می شود. از این رو در طول دوران نقاهت از اینکار باید خودداری کرد چرا که فشار و آسیب به موهای کاشته شده وارد می سازد.

آیا پی آر پی بعد از کاشت ضروری است؟

انجام پی آر پی پس از کاشت به تقویت مو و تغذیه ی آنها کمک بسیاری می کند. به وسیله ی پی آر پی ویتامین ها بهتر و هدفمندتر به مو منتقل می گردد.

ویتامین ها برای موهای کاشته شده حکم نوشابه ی انرژی زا برای بدن را دارد.

آیا سیگار، الکل و قلیان مجاز است؟

خیر.

استعمال دخانیات و نوشیدن مشروبات الکلی و مصرف مواد مخدر منجر به کاهش جریان خون در بدن می شود. فولیکول مو از خون تغذیه می کند و کاهش جریان خود، در تغذیه ی فولیکول ها خلل وارد می سازد.

این پست چقدر کارآمد بود؟

بر روی ستاره ها جهت امتیاز دهی کلیک نمایید

میانگین امتیاز دهی: ۵ / ۵٫ تعداد رأی ها: ۱

امتیازی ثبت نشده. اولین نفری باشید که امتیاز می دهید